BRAND / MÁRKA
Ha nem szeretnéd a branded építeni, csak a logó számít, akkor az első két kérdés után ugorj a következő oldalra!
Az itt található kérdések a márkád alapjait határozzák meg. Ez a brand identitása, mely befolyásolja a megfelelő kommunikációt, így a logó szín- és formavilágát is.
A brand az az összbenyomás, ami az embereknek egyből eszükbe jut, amikor a szolgáltatásodra vagy a termékedre gondolnak. Ide tartozik azok minősége, a kommunikáció, vásárlói vélemények, tapasztalatok, az arculat és a logó is. Az utóbbiak tervszerű kialakítása a közös feladatunk.
Mi a vállalkozás neve?
Ez a felirat fog szerepelni a logóban.
Kérlek mutasd be pár szóval a vállalkozásod.
A szolgáltatás vagy termék bemutatása a saját szavaiddal. Legyen szó a vállalkozás méretéről, piaci helyzetéről, potenciálról, célközönségéről, mindenről, amit fontosnak gondolsz.
ROADMAP - Hol látod a vállalkozásod 3-5-10 év múlva?
Nem jóslás és nem is mágia. Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy milyen terveid vannak a vállalkozásoddal és milyen potenciált látsz benne.
Mi az ami megkülönböztet?
Amikor a vállalkozásodról írtál és a tervekről, bemutattad, mi az amivel foglalkozol. Most az a kérdés, mi az az esszencia, ami megkülönböztet a hasonló vállalkozásoktól.
MIÉRT? - A legfontosabb kérdés
... valószínű mégsem tetted fel magadnak sohasem. A motiváció az egyik legfontosabb egy vállalkozás érdekében. A legegyszerűbb válasz az anyagi javak megszerzése, azonban valami ezen kívül is kell, hogy ezt az utat választottad. Mi a vállalkozásod mögötti hit, ami fejlődésben tartja azt, és amit érdemes megmutatni a célközönségednek is, ezzel növelve a márkád iránti szimpátiát.
Milyen értékeket képviselsz?
Mindenki jobb, okosabb és gyorsabb mint a másik. Ez ide kevés lesz! Mik azok az értékek, érték rendszerek, amik mellett a végsőkig kitartasz? Az erre adott válaszod lesz a branded origója, ami megingathatatlan.
Kik a célközönséged?
Vedd számításba az összes lehetőséget, majd szűkítsd le a legfontosabb háromra. Célközönséged meghatározható egy korcsoport, érdeklődési kör, anyagi helyzet de akár képzettség szerint is.
Milyen a márkád személyisége?
Gondolkodtál már azon, hogy a branded az alábbi skálákon hová helyezi a hangsúlyt? Gondolatkísérlet: tegyünk a tucat - elit vonal két végére egy-egy nagy ruhamárkát. Ezt követően a két ellenpólus képviselőinek gondoljunk a reklámjaira, logójára vagy akár az üzleteikre. Jól látható, hogy ezek a jegyek nagyban befolyásolják a brand vizuális megjelenését, és a későbbi kommunikációt is. Határozd meg a saját márkád személyiségét!
Mit tudunk a konkurenciádról?
Ha nincs konkurenciád, akkor lehet, hogy egy világmegváltó ötleten dolgozol, vagy rosszabb esetben olyan téves utat jelöltél ki magadnak, ahol azért nincsenek mások, mert nem járható az az út.
A kólának nem egy másik kóla lehet a riválisa, hanem víz, a narancslé, a gyömbér, más üdítők vagy akár a sör. Gondold végig azt, hogy a termékednek vagy szolgáltatásodnak milyen konkrét konkurenciái lehetnek, akik ugyan azzal foglalkoznak mint te, és azt is, hogy kik azok, akik ugyan arra a próblémára kínálnak valami egészen más megoldást.
Mi az amit jól vagy éppen rosszul csinálnak a vetélytársak?
A saját vállalkozásunk definiálásában nagy segítség, ha ismerjük a körülöttünk lévő brandeket, azok értékeihez mérjük magunkat, és hibájukból pedig építkezünk, ezzel előnyt kovácsolva magunknak.
Milyen területen lesz jelen a branded?
Más-más hangon szól egy kistermelői piac és a legnagyobb kontinenseken átívelő zöldséget és gyümölcsöt forgalmazó hálózat is. Milyen "hangos" leszel?