UWAGA: To jest podgląd badania, przedstawione odpowiedzi nie zostaną zapisane. Jeśli chcesz wypełnić ankietę, kliknij tutaj.

20 stycznia czy 20 stycznia....?

Zbieranie odpowiedzi zostało zakończone.

N. Nowoczesna składała w biurze Rady Miasta i Rady Powiatu prawie rok temu projekt Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej który z powodzeniem funkcjonuje w Koninie, Kaliszu, Środzie Wielkopolskiej a który umożliwia 150 mieszkańcom złożenie Projektu Prawnego np. zmiany nazwy ulicy. Co za tym idzie mieszkańcy tej ulicy mieliby realny wpływ na jej nazwę. Projekt Prawny tym bardziej innowacyjny, że od listopada 2018r. będzie obligatoryjny w miastach zgodnie z art. 41a Ustawy o samorządzie i będzie narzucał liczbę mieszkańców mogących złożyć dany projekt do ponad 300 osób dla miast powyżej 20 tyś. mieszkańców. Projekty nasze zarówno w mieście i powiecie nie uzyskał aprobaty. Z perspektywy naszych starań chcemy zadać pytanie.

N. Nowoczesna w Kole chce rozwoju naszego miasta przede wszystkim w harmonii z potrzebami i poszanowaniem pomysłów mieszkańców. Chcemy również pomagać jak dotychczas wspierając lokalne inicjatywy. Z względu na duże zainteresowanie i zaangażowanie mieszkańców tematem zmiany nazwy ulicy 20 stycznia na Ignacego Paderewskiego proponujemy małą ankietę.

Czy jesteś za ...?
Wymagana odpowiedź