Powered by

Trendy Employer Brandingu v ČR 2018

Dobrý den,

jsme rádi, že jste se rozhodl/a zapojit se do 5. ročníku výzkumu Trendy Employer brandingu v České republice. Váš názor, HR profesionála, je pro nás zásadní. Věříme, že zmapování oblasti náborové komunikace a aktuálních trendů v oslovování uchazečů nám všem přinese aktuální informaci o přístupech k této problematice a neméně důležité srovnání s trhem.

Vyplnění dotazníku vám zabere cca 15 minut. Děkujeme za Váš čas a názory.

Sběr dat bude probíhat od 27.2.2018 do 29.3.2018.

V úvodu nám dovolte vlastními slovy vysvětlit dva používané termíny:

Co je to Employer Branding a co HR marketing?

Employer Branding zachycuje základní filozofii každé firmy (proč společnost existuje nad rámec vydělávání peněz, jakou má firemní kulturu a na čem stojí její nabídka zaměstnancům). Employer Brand "naplňuje názvy společností významem", se kterým se mohou lidé ztotožnit a spojit. Employer Branding (budování zaměstnavatelské značky) je pak skladbou promyšlených kroků, které mají za cíl budovat Employer Brand, tedy to, jak lidé společnosti na trhu práce vnímají.

HR marketing je souborem prostředků a aktivit, které představují společnosti jako zaměstnavatele nejen zaměstnancům, ale především svému okolí, kandidátům na trhu práce. HR marketing je aktivitou více taktickou, než strategickou. Častými nástroji jsou atraktivní náborové inzeráty, kariérní stránky, prezentace na veletrzích, náborové kampaně. V ideálním případě by měl HR marketing navazovat na strategii zaměstnavatelské značky.

Employer Branding společnosti a jejich firemní kultury formuje, zatímco HR marketing společnosti představuje.

Spustit dotazník