.
Az iskolai zaklatás-erőszak jelenségének feltárása
Üdvözlöm,
Kérem szánjon néhány percet az idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére.
Kérdőív elindítása
Biztosított
Survio
1
Az osztálytársaim közül valaki vagy valakik bántani szoktak engem.
Válasszon egy választ
soha
néha
gyakran
Folytatás
2
Ha igen akkor milyen módon bántanak? Húzd alá a megfelelő szót.
Válasszon egy vagy több választ
Megvernek
Csúfolnak
Kihagynak a játékból
Elveszik a dolgaimat
Bosszantanak
Cukkolnak
Zsarolnak
Fenyegetnek
Folytatás
3
Az iskolában egy nagyobb diák bánt, vagy valaki más, nem az osztályból.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
4
Az osztályból bánt valaki vagy valakik.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
5
Ugyanazok bántanak szerintem minden ok nélkül.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
6
Nem tudom megvédeni magam mert azok akik bántanak nagyobbak, erősebbek, többen vannak nálam.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
7
Áldozatnak érzem magam és félek az iskolában.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
8
Ha bántanak azt hol teszik?
Válasszon egy vagy több választ
Iskolában a folyosón
WC-ben
Udvaron
Osztályteremben órán
Osztályteremben szünetben
Iskolán kívül az utcán
Egyéb helyeken
Folytatás
9
Ha valamilyen módon bánt valaki vagy valakik azt szerinted miért teszik? Jelöld be a megfelelő választ vagy válaszokat.
Válasszon egy vagy több választ
Mert erősebb, erősebbek mint én
Mert idősebb idősebbek mint én
Mert én jobb tanuló vagyok
Mert én rosszabb tanuló vagyok
Mert én szemüveges vagyok
Mert én " más " vagyok mint a többiek
Mert engem nem szeretnek a többiek
Mert nincs barátom aki megvédjen
Mert látja, látják rajtam, hogy félek tőle, tőlük
Mert én nem ütök vissza
Mert ő, ők a vezetők a csoportban
Egyéb
Folytatás
10
Bántani szoktam egy vagy több osztálytársamat.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
11
Ha igen milyen módon bántasz másokat? Több válasz is megjelölhető.
Válasszon egy vagy több választ
Megverem
Durván meglököm
Rugdosom
Cukkolom
Kiközösítem
Csúfolom
Csúnya szavakkal zaklatom
Fenyegetem
Zsarolom
Bosszantom
Elutasítom
Folytatás
12
Az iskolából egy kisebb diákot bántok, vagy valaki mást, nem az osztályból.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
gyakran
Folytatás
13
Az osztályból bántok valakit vagy valakiket.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
14
Ahol élek bántom a családtagjaimat, diáktársaimat.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
15
Tanáraimat bántom.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
16
Ugyanazt a gyereket, gyerekeket, tanárt bántom mert idegesítenek.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
17
Olyan gyerekek társaságát keresem, akik bántanak másokat, tanárokat erősek és erőszakosak.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
18
Ha verekedés szóváltás van a társaim között, csatlakozom az erőszakoskodókhoz.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
19
Ha a társaim között erőszakot tapasztalok megpróbálom kibékíteni öket.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
20
A tanárok beavatkoznak ha a diákok között erőszakos akciók zajlanak.
Válasszon egy választ
Soha
Néha
Gyakran
Folytatás
21
A következő állítást csak akkor kell kitölteni, ha előfordul veled, hogy bántasz valakit.
Válasszon egy választ
Egyedül teszem
Másokkal teszem
Nem teszem
Folytatás
22
Bántani szoktam más gyerekeket, mert ......
Válasszon egy vagy több választ
Idegesítenek
Erősebb vagyok
Tekintélyem lesz tőle
Mert jobb tanuló vagyok
Mert gyengébb tanuló vagyok
Mert örömöm lelem benne
Mert ettől nagynak érzem magam
Mert talpnyaló
Mert "más" mint én
Mert egyedül van, nincs barátja
Mert dicsekvő
Mert jó érzés hogy szenved
Mert gyáva
Mert félek
Mert tudom hogy fél tőlem
Egyik sem
Folytatás
23
A tanárokat bántom mert.............
Folytatás
24
Ha bántok másokat hol teszem?
Válasszon egy vagy több választ
Iskolában a folyosón
WC-ben
Udvaron
Osztályteremben órán
Osztályteremben szünetben
Iskolán kívűl az utcán
Egyéb
Folytatás
25
Ha bántok mást vagy másokat, akkor utána........
Válasszon egy vagy több választ
Megkönnyebbülést érzek
Örömet érzek mert látom, hogy szenved
Jó érzés, hogy félnek tólem
Bűntudatom van
Nincs bűntudatom
Még agresszívebbnek érzem magam
Félek a következményektől
Folytatás
26
Végül lehetőséged van leírni mit éreztél miközben a kérdőívet kitöltötted, ha bármit hozzáfűznél kérlek írd le.........
Küldés