1
Jaki wykonują Państwo zawód filmowy, który związany jest z organizacją produkcji filmowej?
Proszę wybrać opcję, która najlepiej opisuje wykonywany przez Państwa zawód filmowy, związany z organizacją produkcji filmowych, a jeżeli zrealizowali Państwo więcej koprodukcji filmowych, to proszę wybrać zawód, który Państwo wykonywali przy koprodukcji, która będzie opisywana w poniższej ankiecie. Zachęcamy Państwa wtedy do przygotowania osobnych ankiet, które omawiać będą poszczególne koprodukcje.
2
Czy kiedykolwiek rozwijali Państwo projekt we współpracy z koproducentem (tzw. co - development)?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
3
Jeżeli poszukiwali Państwo partnerów do wspólnego rozwijania projektu filmowego
to, niezależnie od efektu tych poszukiwań, proszę o opisanie w jaki sposób to się odbywało. Na jakim etapie rozwoju był projekt? W jakiej formie prezentowali Państwo projekt? W jakich wydarzeniach filmowych (festiwalach, targach, spotkaniach) Państwo w tym celu uczestniczyli? Czy działania te były współfinansowane? Jak tak, to z jakich źródeł?
4
Jeżeli rozwijali Państwo projekt filmowy we współpracy z innymi partnerami,
to proszę o opisanie: czy zawarli Państwo umowę co-developmentową? Czy udało się pozyskać dofinansowanie do tego etapu realizacji projektu? Czy udało się zrealizować projekt przygotowania projektu filmowego? Czy udało się następnie wyprodukować film? Czy partner z okresu rozwoju projektu został ostatecznie koproducentem? Jak nie, to jak udało się rozliczyć jego wkład w rozwinięcie projektu? Jaki był budżet rozwoju projektu? Jakie były źródła jego finansowania? Jak długo trwał okres przygotowania i/lub rozwoju projektu? Jak długo, po zakończeniu przygotowania projektu, poszukiwano środków na produkcję?
5
Czy któraś ze zrealizowanych przez Państwa produkcji była koprodukcją filmową np. krajową i/lub europejską i/lub międzynarodową?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
6
Jaki jest tytuł omawianej w ankiecie koprodukcji filmowej?
Można podać zarówno wszystkie tytuły robocze, jak i tytuły pod którymi produkcja była dystrybuowana w koprodukujących krajach. Jeżeli doszło do koprodukcji, ale film ostatecznie nie powstał tj. nie został ukończony, to proszę o podanie ostatniego tytułu roboczego filmu.
W przypadku woli wypełnienia ankiety odnośnie do omawianego projektu anonimowo, można wpisać np. "Nie dotyczy".
7
Jeżeli realizowali Państwo koprodukcję filmową,
to w jakim charakterze Państwo przy tym projekcie występowali?
8
Jeżeli uczestniczyli Państwo w koprodukcji filmowej,
to jakie były powody podjęcia się tego wyzwania?
9
Od kiedy zaczęto rozważać lub kiedy podjęto decyzję ( np. podpisano umowę koprodukcji) o realizacji projektu filmowego w koprodukcji?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
10
Jak znaleziono koproducenta lub producenta (w przypadku koprodukcji mniejszościowej)
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi, w przypadku realizacji zarówno koprodukcji zagranicznej, jak i krajowej
11
Na jakim wydarzeniu filmowym rozpoczęto rozmowy o zawarciu koprodukcji filmowej?
Jeżeli podjęto się realizacji koprodukcji, w wyniku udziału w sesji pitchingowej, koprodukcyjnych spotkaniach, targach czy festiwalach filmowych, to proszę opisać na jakich wydarzeniach, w jakich okolicznościach i w którym roku rozpoczęto rozmowy o koprodukcji. W przypadku innej formy pozyskania koproducenta, proszę o jej opisanie, lub wpisanie uwagi "Nie dotyczy"
12
Czy projekt był pierwszą zagraniczną koprodukcją filmową, którą miano realizować?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
13
Czy zbadano wiarygodność potencjalnego zagranicznego koproducenta, przed podjęciem decyzji o wspólnej realizacji koprodukcji?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
14
Czy znane mi były podstawy prawne i finansowe koprodukcji europejskiej, zasady zawierania umów koprodukcji czy zarówno ryzyka, jak i pozytywne aspekty współpracy koprodukcyjnej?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
15
Jeżeli miałam/em wiedzę lub doświadczenie na temat zagranicznej koprodukcji, to skąd ją pozyskałam/em
Proszę o opisanie poniżej posiadanego doświadczenia z zagraniczną koprodukcją lub źródeł wiedzy na jej temat.
W przypadku gdy wybrali Państwo odpowiedź "Nie" na poprzednie pytanie, można wpisać "Nie dotyczy"
16
Jakie materiały przekazano potencjalnemu koproducentowi lub jakie otrzymano od producenta przed podjęciem decyzji o koprodukcji
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi. Pytanie nie dotyczy konkursów na dofinansowanie projektów filmowych organizowanych przez regionalne fundusze filmowe, których wymogi co do wniosku i załączników są powszechnie znane.
17
Jakie dokumenty musiały być przetłumaczone, aby mogło dojść do realizacji zagranicznej koprodukcji filmowej
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
18
Na kogo koszt wykonano tłumaczenia materiałów niezbędnych do pozyskania środków we właściwych funduszach filmowych, takich jak np. scenariusz, synopsis, kosztorys etc.
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi, w przypadku gdy część materiałów przetłumaczono na koszt producenta, a część na koszt koproducenta
19
Czy umowa, inne porozumienia koprodukcyjne, scenariusz, kosztorys, listy obsady, moodboard lub inne dokumenty były tłumaczone także na inne języki np. w celach poszukiwania agenta sprzedaży, dystrybutora, kolejnych koproducentów?
Jak tak, to proszę opisać co było tłumaczone, z jakiego języka na jaki i kto poniósł tego koszty i mniej więcej ile one wyniosły
20
Jeżeli tłumaczono dokumentację produkcyjną lub prawną związaną z koprodukcją zagraniczną, to w jaki sposób nawiązano kontakt z odpowiednim tłumaczem?
Proszę opisać czy to jest stała współpraca, czy usługodawcę pozyskano "z polecenia". Czy była to wyspecjalizowana firma, czy samodzielny tłumacz? W jaki sposób kontaktowano się z usługodawcą. Czy rozliczenie było ryczałtowe, czy pracowano na bazie rejestru czasu pracy, a jak tak, to jaki był koszt godziny pracy? Czy były to tłumaczenia kreatywne czy tylko prawne? Czy tłumacz był "native" tj. jego językiem rodzonym był język, na który były tłumaczone materiały. W przypadku funduszy regionalnych lub własnych działań związanych z przygotowaniem koprodukcji, proszę wpisać "Nie dotyczy".
21
Jaki był orientacyjny koszt tłumaczeń, związanych z faktem podjęcia się koprodukcji filmowej?
Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi. Przy czym pytanie dotyczy kosztu poniesionego przez polskiego koproducenta/producenta, a nie dotyczy kosztów instytucji finansujących. Pytanie dotyczy tylko kosztów tłumaczeń, związanych zarówno z faktem negocjacji i zawarcia umowy koprodukcji, jak i potrzeby przetłumaczenia materiałów dla producentów/koproducentów, celem pozyskania przez nich środków w zagranicznych funduszach filmowych
22
Jakie dokumenty należało podpisać, aby doszło do koprodukcji filmowej?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
23
Kto był odpowiedzialny za przygotowanie treści umowy?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi, np. w przypadku zarówno koprodukcji krajowej, jak i zagranicznej
24
Jeżeli dokumentację koprodukcyjną przygotowywali polscy prawnicy, to jak doszło do nawiązania kontaktu?
Proszę opisać czy to jest stała współpraca, czy usługodawcę pozyskano "z polecenia". Czy była to kancelaria międzynarodowa, czy samodzielny prawnik? W jaki sposób kontaktowano się z usługodawcą. Czy rozliczenie było ryczałtowe, czy pracowano na bazie rejestru czasu pracy, a jak tak, to jaki był koszt godziny pracy? W przypadku funduszy regionalnych lub własnych działań związanych z przygotowaniem koprodukcji, proszę wpisać "Nie dotyczy".
25
W jakim języku była przygotowana umowa i inne porozumienia koprodukcyjne
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
26
Jak długo trwały negocjacje umowne z producentem/koproducentem zagranicznym?
Proszę wybrać jedną odpowiedź podając okres od pierwszego spotkania, do dnia podpisania umowy koprodukcji filmowej. Pytanie nie dotyczy krajowych koprodukcji filmowych, w których powszechnie znane są terminy rozpatrywania wniosków o dofinansowanie
27
W jaki sposób prowadzono negocjacje z producentem/koproducentem zagranicznym?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
28
Czy w umowie koprodukcji, rozdzielono między zagranicznych koproducentów, wkłady artystyczne i techniczne w utworach kinematograficznych realizowanych w koprodukcji?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
29
Jeżeli doszło do koprodukcji filmu fabularnego, to jakie wkłady artystyczne i techniczne wniósł polski koproducent?
W przypadku, gdy doszło do koprodukcji filmów animowanych lub dokumentów to proszę wybrać opcję "Nie dotyczy"
30
Jeżeli doszło do koprodukcji filmu dokumentalnego, to jakie wkłady artystyczne i techniczne wniósł polski koproducent?
W przypadku, gdy doszło do koprodukcji filmów animowanych lub fabularnych to proszę wybrać opcję "Nie dotyczy"
31
Jeżeli doszło do koprodukcji filmu animowanego, to jakie wkłady artystyczne i techniczne wniósł polski koproducent?
W przypadku, gdy doszło do koprodukcji filmów fabularnych lub dokumentów to proszę wybrać opcję "Nie dotyczy"
32
Jaki był orientacyjny koszt obsługi prawnej, związanej tylko z faktem negocjacji i zawarcia umowy koprodukcji
Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi. Przy czym pytanie dotyczy kosztu poniesionego przez polskiego koproducenta/producenta, a nie dotyczy kosztów instytucji finansujących.
33
Czy zawierając zagraniczną koprodukcję filmową analizowano podstawy prawne regulujące prawa i obowiązki koproducentów?
Proszę opisać, jakie dokumenty analizowano przez zawarciem umowy koprodukcji filmowej. W przypadku koprodukcji krajowych zawieranych z regionalnymi funduszami filmowymi, można wybrać: "Nie dotyczy"
34
Czy realizując koprodukcję występowano do właściwych władz (PISF), o nadanie filmowi statusu europejskiej koprodukcji filmowej?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
35
Jeżeli występowano o nadanie filmowi statusu europejskiej koprodukcji filmowej, to czy podczas realizacji projektu, należało kiedykolwiek wykazać posiadanie tego statusu?
Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to proszę o opisanie, kto i kiedy zażądał od producenta okazanie posiadanego statusu. Jeżeli nie występowano o nadanie statusu, to proszę o wpisanie "Nie dotyczy"
36
Czy doszło do zmian w scenariuszu, związanych z realizacją koprodukcji?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
37
Jakie rodzaju zmiany w scenariuszu zostały wprowadzone, na skutek zawarcia koprodukcji?
Jeżeli doszło do zmian w scenariuszu, związanych z realizacją koprodukcji, to proszę je opisać. Np.: dodano wątek opowiadający o...; przeniesiono akcję z Polski do .. etc. W przypadku braku takich zmian proszę wpisać "Nie dotyczy"
38
Czy doszło do zmiany wysokości kosztorysu filmu, na skutek realizowania go w koprodukcji
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi. Chodzi o zwiększenie kosztorysu w stosunku do wstępnego kosztorysu, przygotowanego dla filmu, który miał np. nie być realizowany w koprodukcji. Zależy nam na zbadaniu, jak decyzja o koprodukcji filmu wpływa na zmianę jego kosztorysu.
39
Jeżeli doszło do zmiany wysokości kosztorysu filmu, na skutek realizowania go w koprodukcji, to proszę o opisanie w jakim procencie i w jakich pozycjach?
Proszę o opisanie przyczyn zmiany kosztorysu, które spowodowane zostały wejściem w koprodukcję. Będziemy wdzięczni za jak najbardziej szczegółowe informacje na ten temat. W przypadku jak nie doszło do zmiany wysokości budżetu filmu, to proszę o wpisanie informacji "Nie dotyczy"
40
Czy na etapie przygotowania do realizacji koprodukcji, powstał plan wykupu filmu, tzw. "recoupment plan"?
Proszę wybrać jedną odpowiedź
41
Czy na etapie budowy finansowania projektu koprodukcji, pozyskano środki publiczne na ten cel?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi
42
Czy realizując koprodukcję zagraniczną, zdecydowano się na wykupienie ubezpieczenia pn. "completion bond"?
Proszę wybrać jedną odpowiedź
43
Czy realizując koprodukcję zagraniczną, zdecydowano się na współpracę z agentem sprzedaży (sales agent)?
Proszę wybrać jedną odpowiedź
44
Czy w przypadku podpisania umowy z agentem sprzedaży filmu i wypłaceniem MG (minimalnej gwarancji przychodów ze sprzedaży), kwota MG była rozdzielona pomiędzy koproducentami zgodnie z udziałami?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi. W przypadku gdy nie było zawartej umowy z agentem sprzedaży, lub w umowie nie była ustanowiona zaliczka MG, to proszę wpisać informację "Nie dotyczy". Jeżeli agent przekazał MG, to proszę o określenie w ostatnim pytaniu (Inna), kwoty tej zaliczki.
45
Czy realizując koprodukcję zagraniczną, zdecydowano się na współpracę z agentem specjalizującym się w pobieraniu i rozdzielaniu przychodów z dystrybucji (collection agent)?
Proszę wybrać jedną odpowiedź
46
Jeżeli współpracowali Państwo z agentem sprzedaży i/lub collection agentem, to proszę podzielić się swoim doświadczeniem
Proszę odpowiedzieć na następujące pytania: Kto był agentem sprzedaży, a kto collection agentem? Czy byli Państwo zadowoleni z działań agentów? Czy poleciliby Państwo tych agentów? Czy powołanie ww. agentów okazało się konieczne i/lub opłacalne. Czy powołanie agenta sprzedaży zwiększyło światową dystrybucję filmu i czy zwiększyły się przychody z festiwalowej, kinowej i/lub telewizyjnej dystrybucji filmu.
47
Czy udało się premierowo pokazać koprodukcję na znaczącym festiwalu filmowym?
Jeśli tak, to proszę opisać na jakim festiwalu odbyła się światowa premiera filmu. Czy film został na niego zgłoszony przez producenta, koproducenta czy agenta sprzedaży? Czy wszyscy koproducenci zostali zaproszeni do udziału w festiwalowej premierze filmu? Proszę o opinię, czy jakby omawiany film nie był koprodukcją, to czy również miałby szansę na zaproszenie na ten festiwal? Proszę opisać także dalszą drogę festiwalową tej koprodukcji i ewentualnie wymienić nagrody i wyróżnienia, które otrzymał. Jeżeli film otrzymał finansową nagrodę "Dla filmu" , to proszę opisać, czy kwota tej nagrody została rozdzielona pomiędzy koproducentów? Jak nie, to co stanęło na przeszkodzie?
48
Czy doszło do zmiany wysokości powykonawczego kosztorysu filmu?
Proszę wybrać jedną lub więcej odpowiedzi. Chodzi o zwiększenie wysokości kosztorysu powykonawczego w stosunku do budżetu, przygotowanego dla filmu, który miał być już realizowany w koprodukcji. Zależy nam na zbadaniu, jak realizacja, a więc produkcja, post - produkcja, prace końcowe takiego filmu wpływają na zmianę jego kosztorysu.
49
Jeżeli doszło do zmiany wysokości powykonawczego kosztorysu filmu, to jakie były jej okoliczności?
Prosimy o opisanie okoliczności zmiany wysokości powykonawczego budżetu tj. np.: w jakich pozycjach doszło do zmian, czy było to zwiększenie czy zmniejszenie kosztów? Czy zmiana ta spowodowała zmianę wysokości Państwa udziałów w filmie? Jak została rozliczona zmiana tj. np. przy zwiększeniu kosztów, zostały one pokryte przez wiodącego producenta, co zwiększyło jego udziały, czy deficyt był pokryty przez wszystkich koproducentów w wysokości proporcjonalnej do posiadanych udziałów w filmie? Czy w przypadku zmniejszenia się kosztów produkcji filmu, zostały przeliczone ostateczne udziały w filmie? W przypadku gdy nie doszło do zmian wysokości powykonawczego budżetu filmu, to proszę wpisać informację: "Nie dotyczy"
50
Czy w przypadku koprodukcji krajowej lub zagranicznej, współpracowano z dostawcami usług filmowych na zasadzie koprodukcji?
Prosimy o opisanie, czy przekazywano umownie udziały, dostawcom usług filmowych i/lub współtwórcom, odtwórcom etc., w zamian za ich wkład rzeczowy w projekt? Jak tak, to czy rozliczenie, przebiegło na zasadzie 1 % wkładu za 1 % udziału , czy inaczej? Czy dostawca usług filmowych i/lub współtwórca i/lub odtwórca, otrzymał za część usług wynagrodzenie, a druga część stanowiła jego wkład? Jak tak to w jakich procentach było to rozliczone?
51
Czy w przypadku koprodukcji krajowej lub zagranicznej, współpracowano z dostawcami usług merchandisingowych?
W pytaniu chodzi o merchandising oparty na filmach (FBM) i odnosi się do marketingu produktów związanych z tematem lub postaciami filmu . Zazwyczaj producenci filmowi udzielają licencji stronom trzecim na produkcję i sprzedaż produktów opartych na ich filmach, ale też wydaniem scenariuszy, wydawnictw z muzyką z filmu, czy sprzedażą samych obrazów, które posłużyły do jego realizacji ( jak np. obrazy z filmu Chłopi). Chodzi nam o to, czy fakt realizacji koprodukcji filmowej zwiększył zainteresowanie tymi usługami i tymi produktami. Jeżeli doszło do sprzedaży takich licencji, to prosimy o więcej szczegółów, tzn. kto z koproducentów był za to odpowiedzialny, jak zostały rozdzielone przychody z tych licencji? Jakie to były kwoty?
52
Czy w przypadku koprodukcji krajowej i/lub zagranicznej, składali Państwo wniosek do PISF w ramach dofinansowania produkcji filmu?
Proszę wybrać jedną odpowiedź. Chodzi o system dotacji i pożyczek do produkcji audiowizualnej, czyli standardowego zadania PISF na podstawie ustawy o kinematografii .
53
Jeżeli odpowiedzieli Państwo twierdząco lub przecząco na poprzednie pytanie, to prosimy o podanie szczegółowych informacji na ten temat
W przypadku, gdy Państwo nie składali wniosku o dofinansowanie lub pożyczkę, to proszę o przybliżenie przyczyn, dlaczego Państwo tego nie zrobili. Natomiast w przypadku, gdy Państwo składali wniosek, to proszę o informację, czy Państwo otrzymali wsparcie ( dotację i/lub pożyczkę) i w jakiej kwocie i w jakim priorytecie (Produkcji czy Koprodukcji mniejszościowej lub w innym wówczas istniejącym w PISF priorytecie), a jak nie otrzymali Państwo wsparcia, to proszę o podanie powodów takiej decyzji Dyrektora PISF. Proszę również o odpowiedź na pytanie, czy pisali Państwo odwołania, jakie były decyzje w tym temacie i czy Państwo otrzymali zwyżki, jak tak to w jakich kwotach. Ważne jest tez to czy udało się już rozliczyć dotację lub pożyczkę.
54
Czy w przypadku koprodukcji krajowej i/lub zagranicznej, składali Państwo wniosek do regionalnych funduszy filmowych w ramach konkursów na dofinansowanie produkcji filmu?
Proszę wybrać jedną odpowiedź. Chodzi o system regionalnych funduszy filmowych, które przekazują wybranym w konkursach projektom wkłady koprodukcyjne do produkcji audiowizualnej, ze środków budżetów Miast i/lub Regionów
55
Jeżeli odpowiedzieli Państwo twierdząco lub przecząco na poprzednie pytanie, to prosimy o podanie szczegółowych informacji na ten temat
W przypadku, gdy Państwo nie składali wniosku w konkursie, to proszę o przybliżenie przyczyn, dlaczego Państwo tego nie zrobili. Natomiast w przypadku, gdy Państwo składali wniosek, to proszę o informację, czy Państwo otrzymali wkład i w jakiej kwocie i w jakich funduszach regionalnych? Ważne jest też to, czy udało się już rozliczyć wkład i ile procent wkładu należało wydać w regionie. Proszę też o informację, czy była to też koprodukcja zagraniczna, a jak tak, to czy ten fakt miał według Państwa znaczenie przy rozstrzygnięciu konkursu
56
Czy w przypadku koprodukcji krajowej lub zagranicznej, składali Państwo wniosek do PISF w ramach automatycznego wsparcia tzw. zachęt ?
Proszę wybrać jedną odpowiedź. Chodzi o system wsparcia produkcji audiowizualnej, tzw. „zachęt”, który jest regulowany ustawą o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej i przysługuje wyłącznie koprodukcjom filmowym
57
Jeżeli odpowiedzieli Państwo twierdząco lub przecząco na poprzednie pytanie, to prosimy o podanie szczegółowych informacji na ten temat
W przypadku, gdy Państwo nie składali wniosku o wsparcie, to proszę o przybliżenie przyczyn, dlaczego Państwo tego nie zrobili. Natomiast w przypadku, gdy Państwo składali wniosek, to proszę o informację, czy Państwo otrzymali wsparcie i w jakiej kwocie, a jak nie otrzymali Państwo wsparcia, to proszę o podanie powodów takiej decyzji właściwych władz.
58
Jakie pozytywne aspekty koprodukcji filmowej dostrzegli Państwo zarówno w trakcie, jak i po jej realizacji?
Proszę o wybranie jednej lub więcej odpowiedzi
59
Jakie negatywne aspekty koprodukcji filmowej dostrzegli Państwo w wyniku jej realizacji?
Proszę o wybranie jednej lub więcej odpowiedzi
60
Jakie trudności napotkali Państwo podczas procesu koprodukcji filmowej?
Proszę opisać główne problemy lub wyzwania, z którymi się Państwo spotkali podczas realizacji koprodukcji filmowej.
61
Czy preferujesz koprodukcje międzynarodowe czy krajowe?
Proszę wybrać preferowany rodzaj koprodukcji filmowej, jeśli chodzi o przebieg realizacji
62
Jak oceniają Państwo przebieg koprodukcji krajowej lub zagranicznej i samą decyzję o jej realizacji?
Proszę o ocenę przebiegu koprodukcji filmowej i czy Państwo polecają tą formę produkcji w skali od jeden do dziesięciu.
63
Jakie jest Państwa zdanie na temat wsparcia finansowego dla koprodukcji w Polsce?
Proszę podzielić się swoją opinią na temat obecnych programów wsparcia finansowego dla koprodukcji filmowych w Polsce. Czy zmienili by Państwo zasady finansowania koprodukcji mniejszościowych i/lub większościowych w PISF?
64
Jak oceniają Państwo pytania tej ankiety i jej przydatność do zbadania rynku koprodukcji filmowej w Polsce?
Proszę o ocenę ankiety o koprodukcji filmowej i jej przydatności w skali od jeden do dziesięciu.
65
Jeżeli chcą Państwo otrzymać, w ramach wdzięczności za poświęcony czas, jedno z ostatnich wydawnictw Fundacji Dolnośląski Zespół Filmowy pt. "Rynek i źródła finansowania scenariuszy filmowych w Polsce", to proszę o wypełnienie poniższych danych.
Prosimy o podanie numeru paczkomatu INPOST, na który chcieliby Państwo otrzymać książkę, a także adresu email i numeru telefonu Odbiorcy. Wysyłka odbędzie się na koszt Fundacji. Jeżeli chcą Państwo uzyskać dedykację od autora, to prosimy o podanie imienia do dedykacji. Dziękujemy za poświęcony czas! Badania nad rynkiem koprodukcji filmowych są współfinansowane przez PISF.