.

Hibaelemzés, hibajavítás

Üdvözlöm,

Kérem szánjon néhány percet az idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére.

Biztosított
1

Szükség van-e az idegen nyelv oktatásban a hibák javítására?

Válasszon egy vagy több választ
2

Mely nyelvet oktatja?

Válasszon egy vagy több választ
3

Mi a "hiba" meghatározása az Ön meglátása szerint?

Válasszon egy vagy több választ
4

Kölcsönhatásban van-e egymással az első idegen nyelv tanulása az anyanyelv tanulásával?

Válasszon egy választ
5

Ha igen, hogyan? /Ha nem, miért nem?

6

Ön szerint szükség van-e a nyelvhasználatban elkövetett hibák kijavítására és elemzésére, és ha igen, miért?

7

Egyetért-e Ön azzal, hogy azt a hibát, ami nem zavarja az értést, ki sem kell javítani?

Válasszon egy választ
8

Szükséges-e a hibák megbeszélése, elemzése a diákokkal?

Válasszon egy választ
9

Mely hibák fordulnak elő az Ön óráin gyakrabban?

Válasszon egy választ
10

Melyek a leggyakoribb típushibák a szóbeli nyelvhasználatban az Ön tanóráin?

Válasszon egy vagy több választ
11

Melyek a leggyakoribb típushibák az írásbeli nyelvhasználatban az Ön gyakorlatában?

Válasszon egy vagy több választ
12

Mikor javítja Ön az összefüggő szóbeli nyelvhasználatban (folyamatos kötetlen beszéd során) elkövetett hibákat?

Válasszon egy vagy több választ
13

Ismeri-e és alkalmazza-e az írásbeli produktumok javításához használt korrektúrajeleket?

Válasszon egy választ
14

Hogyan tudja Ön ellenőrizni, követni, hogy a nyelvtanulók tanultak-e a kijavított hibákból (írásbeli) és hogyan próbálja meg megelőzni, hogy ne kövessék el ugyanazokat?

15

Milyen színt használ írásbeli javításhoz?

Válasszon egy választ
16

Van-e jelentősége a javítószínnek?

Válasszon egy választ
17

Alkalmaz-e nonverbális jeleket a szóbeli feladatokban elkövetett hibák javításához?

18

Mennyire fontos a kiejtés javítása?

Osszon el 100 pontok
Egyáltalán nem
0
0
100
Nem elhanyagolható
0
0
100
Nagyon fontos
0
0
100
A legfontosabb
0
0
100
19

Mire kell különösen odafigyelnie a tanárnak, amikor szóbeli nyelvhasználat során javítja a tanulót?

20

Az Ön által kijavított írásbeli munkákat újraírattatja-e Ön a tanulókkal, azzal a céllal, hogy tanuljanak a hibáikból?

Osszon el 100 pontok
Soha, mert nem látom értelmét
0
0
100
Néhány esetben
0
0
100
Igen, a legtöbb esetben
0
0
100
Minden esetben
0
0
100