.

Percepția studenților privind educația în mediul online

Stimată doamnă / Stimate domn, Vă mulțumim că ne-ați vizitat. Completând acest chestionar ne veți ajuta să ne îmbunătățim serviciile.
Securizat

Acest sondaj anonim are ca scop cercetarea percepției studenților din Universitatea de Vest din Timișoara, cu privire la această schimbare majoră din sistemul educațional. Ne confruntăm cu mediul online de mai bine de opt luni și, mai mult sau mai puțin pregătiți, vrem să vedem cum s-a resimțit acest proces pentru categoria vizată când vine vorba de centrarea învățământului.

1

Ce vârstă ai?

2

Mediul de proveniență:

Alegeți un răspuns
3

La care facultate din cadrul Universității de Vest din Timișoara studiezi?

Alegeți un răspuns
4

Pe o scară de la 1 la 10, cât de mulțumit ești de școala, respectiv educația în mediul online?

Oferind steluțe pentru fiecare întrebare, evaluezi experiența ta în acest sens.

Scara de notare este: deloc satisfăcut, foarte puțin satisfăcut, nici satisfăcut/nesatisfăcut, aproape complet satisfăcut, complet satifăcut, cu steluțe de la 1 la 5.

5

Cât de ușor te conectezi la orele online? (Privind conexiunea la internet)

6

Cât de greu ți-a fost să te adaptezi la mediul online?

7

Cât de atent ești la orele online?

8

Cât de multă informație asimilezi din totalul predat la o oră de curs?

9

Cât de ușor poți comunica cu cadrele didactice în mediul online?

10

Cât de eficientă este comunicarea într-o echipă când trebuie să lucrați la o temă/un proiect?

11

Dacă ești în anul 1, cât de ușor ți-a fost să te integrezi în mediul universitar și să îți cunoști colegii/profesorii?

12

După revenirea la orele în format fizic, crezi că școala online ar mai putea fi o opțiune?

Alegeți un răspuns
13

Dă o notă chestionarului :)

14

Dacă vrei să ne transmiți gânduri/experiențe cu privire la școala online.