.

Obtěžování na akcích

Moc děkuji všem za spolupráci u prvního dotazníku. Z počtu odpovědí bylo až do nebe volající číslo osočující organizátory z obtěžování. Jelikož jsem s tím, že se tato možnost v odpovědích objeví, ani nepočítala, musím nyní sdílet rozšiřující dotazník, týkající se přímo situacích na různých akcích. Děkuji za spolupráci, jste skvělí, spolu to dáme ♥ 

Secured
Rozšířené otázky
1

Na jaké akci došlo k obtěžování

Napiš na jaké akci jsi byl/a a v jejímž průběhu docházelo k obtěžování (Animefest, Advík, VOS, Fantastická Ostrava atd)
2

Obtěžoval mě

Staffák - osoba zajišťující plynulost akce přímo na místě (například kontrolor vstupenek atd.); Organizátor - osoba zaštiťující celou akce, nebo její jednotlivé části (nadřízený staffákům); Návštěvník ("mudlové", cosplayeři, přednášející atd atd
3

Obtěžování jsem nahlásil/a

4

Pokud jsi obtěžování nenahlásil/a, napiš prosím proč?

5

Pokud by by byl určen přímo člověk z řad organizátorů, který by měl na starost primárně ochranu proti obtěžování v rámci akcí, obrátil/a by ses na něj s prosbou o pomoc?

Například: Jedna vybraná osoba z řad orgů, by byla uvedena na internetu a sockách jednotlivých akcí jako nouzový kontakt v případě obtěžování. Zavolal/a bys mu/jí, pokud by docházelo k nevhodnému chování?
6

Pokud byla tvá odpověď ne, napiš proč.

Přijde ti, že organizátor není vhodná osoba, nebo máš negativní zkušenosti přímo s organizátory? Napiš mi proč :)
7

Jsi ochotný/á přispět k bezpečnosti na akcích například dodáváním důkazů?

Důkaz - video, fotka situace, kdy někdo někoho, nebo přímo tebe obtěžuje. Bez důkazů se totiž hrozně špatně jedná s útočníky, obzvláště pokud jsi sám/a a nemáš svědky.
8

Chceš mi k tomuhle ještě něco napsat? Můžeš tady

Nějaké osobní zkušenosti nebo tak. Ještě jednou ti moc děkuju, že mi v tomhle pomáháš.