.
Mediáció
Üdvözlöm,
Kérem szánjon néhány percet az idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére.
Kérdőív elindítása
Biztosított
Survio
Folytatás
1
Hány éves vagy? A betöltött életkorodat add meg!
Válasszon egy választ
- 11 elmúltam, de még nem vagyok 12
- 12 elmúltam, de még nem vagyok 13
- 13 elmúltam, de még nem vagyok 14
- 14 elmúltam
2
Ha konfliktus helyzetbe kerülsz, általában kivel? (többet is választhatsz)
Válasszon egy vagy több választ
- osztály/iskolatársam
- tanárom
- valamelyik szülőm
- testvérem
- elvált szülők esetén édesanyám/édesapám új párja
- nincs különbség
3
Mi lehet az oka, hogy konfliktusba kerülsz?
Válasszon egy vagy több választ
- nem tudom
- határozott véleményem van
- erős az igazságérzetem
- „utaznak” rám a tanárok, szüleim, a többiek
4
Hogyan érzed magad, amikor konfliktus helyzetben vagy?
Válasszon egy választ
- felpörget, kihívásként tekintek rá
- lehangol, legszívesebben elbújnék
- dühössé tesz
- leblokkolok
- félek
5
Kerültél-e már olyan konfliktusba, amit nem tudtál megoldani, és hosszabb ideig nehezítette az életedet?
Válasszon egy választ
- Igen
- Nem
6
Ha igen, ez a konfliktus egyik társaddal/társaiddal vagy valamelyik tanároddal, esetleg családtaggal volt kapcsolatos?
Válasszon egy vagy több választ
Diák
Tanár
Családtag
Az előző kérdésre nemmel válaszoltam.
7
Melyik konfliktust nehezebb megoldani szerinted?
Válasszon egy választ
Ha iskolatárssal kerülök konfliktusba.
Ha tanárral kerülök konfliktusba.
Ha szülővel, családtaggal kerülök konfliktusba.
8
Ha te, vagy valamelyik társad konfliktusba kerül, általában hogyan próbáljátok megoldani?
Válasszon egy választ
- Magunk oldjuk meg, mindenkinek meg kell tudnia megvédeni magát.
- Barátainkkal beszéljük meg, és próbálunk valamit kitalálni.
- Egy felnőtthez fordulok segítségért.
9
Ha mindenképpen felnőtt kell egy konfliktus megoldásához, ki az, akit szívesen megkérnél, hogy segítsen?
Válasszon egy választ
- valamelyik szülőm
- valamelyik tanárom
- egy független személy, aki pártatlanul tud véleményt mondani
10
Hallottál-e már korábban arról, hogy léteznek különböző konfliktuskezelési technikák?
Válasszon egy választ
- Nem.
- Hallottam, de nem ismerem őket.
- Igen, ismerek ilyen technikákat.
11
Hiszel-e abban, hogy a konfliktusokat erőszakmentesen is meg lehet oldani, úgy hogy senki se sérüljön a helyzetben sem testileg, sem lelkileg?
Válasszon egy választ
- Nem, ha komoly a konfliktus, abból mindig valami erőszak lesz.
- Talán, bár korábban még nem találkoztam a környezetemben ilyen megoldással.
- Igen, minden konfliktust meg lehet beszélni.
12
Fontosnak tartod-e, hogy te és társaid ismerjetek olyan technikákat, amelyekkel erőszakmentesen lehet megoldani konfliktusokat, úgyhogy senki se sérüljön a helyzetben.
Válasszon egy választ
- Nem érdekelnek ezek a dolgok, nem szoktam konfliktusba kerülni/meg tudom oldani a konfliktusaimat.
- Igen, jó lenne ismerni ilyen technikákat.
13
A megtartott foglalkozások előtt, esetleg osztályfőnöki órán beszélgettetek-e már ilyenkonfliktuskezelési technikákról?
Válasszon egy választ
- Nem.
- Egyszer volt szó valami ilyesmiről, de nem tudom, hogy hol, talán osztályfőnöki órán.
- Igen, rendszeresen foglalkozunk ezzel a témával az iskolában.
14
Ha lenne olyan diák az iskolában, aki ért ahhoz, hogyan lehet konfliktusokat kezelni/megoldani, szerinted te vagy társaid fordulnátok-e hozzá segítségért?
Válasszon egy választ
- Nem, nem hiszek abban, hogy egy velem egy korú gyerek tudna nekem segíteni.
- Jó lenne, szerintem egy velem egy korú jobban megérti a helyzetet, mint egy felnőtt.
15
A foglalkozásokon megtapasztaltak tükrében, ha téged felkérnének, vegyél részt egy olyan tréningen, amelynek a végén kortárs segítővé válhatnál, vállalnád-e?
Válasszon egy választ
- Nem, nem szeretek mások ügyeibe avatkozni.
- Nem, nem érzem magam alkalmasnak erre.
- Igen, szívesen segítenék másokon, szoktak hozzám fordulni segítségért a társaim.
16
A foglalkozásokon megtapasztaltak tükrében, ha nem Zsuzsa néni csinálta volna a beszélgetéseket, hanem egy az iskolában tanító tanár, szerinted:
Válasszon egy választ
- őszintébbek lettünk volna, jobban megnyíltunk volna egy tanárunknak.
- nem lettünk volna őszintébbek, sőt kevesebbet mondtunk volna el neki.
- mindegy lett volna
Küldés