.
Ankieta sondująca nastawienie uczniów do kwestii wiary i moralności (ks. Marcin Wojtasiak)
Zacząć
Zabezpieczony
Survio
1
Czy wierzysz w Boga?
Wybierz jedną odpowiedź
Tak
Nie
Głęboko wątpię w Jego istnienie, ale daje Mu szansę
2
Jak często (w skali miesiąca) uczestniczysz w niedzielnej mszy świętej?
Wybierz jedną odpowiedź
0 - nie chodzę do kościoła
1 - średnio raz w miesiącu
2 - co drugą niedzielę
3 - prawie zawsze
4 - nie opuszczam niedzielnej mszy
3
Czym dla Ciebie jest sakrament pokuty i pojednania?
Wybierz jedną odpowiedź
niczym, nie chodzę do spowiedzi
jak rodzice każą to idę, ale nie mam osobistej potrzeby spowiadania się
uważam, że spowiedź jest ważna, chociaż nie wiem dlaczego (chodzę z przyzwyczajenia)
ten sakrament pozwala mi trwać przy Bogu, potrzebuje go jak powietrza
4
Jakie jest Twoje doświadczenie spowiedzi poprzez pryzmat spowiednika (księdza)?
Wybierz jedną odpowiedź
zawsze trafiałem/trafiałam na fajnego księdza
czasami trafiałem/trafiałam na okropnych spowiedników, krzyczeli, byli niemili ale mnie to NIE ZNIECHĘCIŁO do spowiedzi
czasami trafiałem/trafiałam na okropnych spowiedników, krzyczeli, byli niemili przez co nie chodzę już do spowiedzi
5
Czy Bóg, w którego wierzysz jest tym, o którym uczyłeś/uczyłaś się na lekcjach religii, słyszysz o Nim w kościele, od rodziców?
Wybierz jedną odpowiedź
Tak
Nie
Pytanie mnie nie dotyczy, bo w Niego całkowicie nie wierzę
6
Co utrudnia Tobie wiarę w Boga?
Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
grzechy ludzi Kościoła (korek, worek, rozporek)
hipokryzja kleru (co innego mówią, co innego robią)
za duże wymagania moralne (po co chodzić do kościoła co niedziele, dlaczego seks przed ślubem to grzech, itp.)
nie dostrzegam żadnego pożytku z wiary (opium dla głupich i biednych ludzi)
jest we mnie jakaś blokada, której sam/sama nie rozumiem
nie zgadzam się z nauczaniem Kościoła
moi bliscy zmuszają mnie do wierzenia a sami nie stanowią wzoru ludzi wierzących
nikt nigdy mi nie pokazał jak kochać Boga, jak wierzyć
On sam, przecież nie istnieje
moje lenistwo, przyznaje szczerze, że jakoś mało się angażuję w moja wiarę
7
Co robisz, aby przezwyciężyć kryzysy w wierze?
Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
jestem głęboko wierzący/wierząca i to pytanie mnie nie dotyczy
modle się (chociaż mam wrażenie, że Bóg mnie nie wysłuchuje)
pomimo wielu wątpliwości trwam w wierze i związanych z nią wartościach
nic nie robię, tak sobie trwam w tym co jest i powoli oddalam się od Boga
staram się lepiej zrozumieć moja wiarę, poszukuje wyjaśnienia
lubię posłuchać świadectw wiary innych ludzi, jak Bóg działa w ich życiu
otaczam się ludźmi podzielającymi moją wiarę, łączą nas wspólne wartości
korzystam z sakramentów licząc, że Bóg pomoże mi trwać przy Nim
słucham religijnych podcastów, z których czerpię motywacje do wiary
czekam aż w końcu będę mógł/mogła w pełni decydować o moim życiu i skończę z tym udawaniem wiary w Boga
8
Czego oczekujesz od Kościoła?
Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
ta instytucja niczego dobrego z siebie nie wyda, nie oczekuję od niej czegokolwiek. Jak już musi coś mi dać to najlepiej niech to będzie "święty spokój"
większej jednoznaczności w kwestiach wiary i moralności; obecnie mam wrażenie chaosu, w którym się gubię
poluzowania wymagać, zwłaszcza moralnych, żeby Kościół zaczął mówić ludzkim głosem
wierności Bogu a nie podążania za światowymi trendami
żeby bardziej angażował się w dobroczynność i ochronę klimatu a nie w jakieś spory o aborcje czy lekcje religii w szkołach
9
Mogąc samemu/samej zadecydować czy chodziłbyś/chodziłabyś na lekcję religii?
Wybierz jedną odpowiedź
Tak
Nie
10
Czy chcesz nadal wierzyć w Boga i starać się żyć wartościami, które płyną z wiary?
Wybierz jedną odpowiedź
Tak
Nie
Wyślij