.

Gyermekbántalmazás, a gyermekjóléti szolgálatnál dolgozók, védőnők, óvónők, kisgyermeknevelők szemével. Szakmai szemmel hogyan látják a helyzetüket. Gyermekbántalmazással kapcsolatos álláspontjuk.

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Demeter Csilla Erzsébet vagyok, végzős hallgató az egri Eszterházy Károly Egyetem, Csecsemő és kisgyermeknevelő szakán. Segítségét szeretném kérni szakdolgozatom eredményes elkészítéséhez, az alábbi kérdések megválaszolásával. Kérdéseimmel arra keresem a választ, milyen fokú kihívást jelent a gyermekbántalmazás feltárása a különböző szakembereknek (gyermekjóléti szolgálatnál dolgozók, védőnők, óvónők, kisgyermeknevelők). Szakmai szemmel hogyan látják a helyzetüket, mennyire tudnak segítséget nyújtani az érintett személyeknek. Gyermekbántalmazással kapcsolatos álláspontjuk.

Köszönöm!

A kérdésekre e-mailben is várom a válaszokat: demetercsillaerzsebet@gmail.com

Biztosított
1

Mi a foglalkozása, és végzetsége?

2

Van-e valamilyen tapasztalata, részt vett-e felkészítésen a gyermekbántalmazással kapcsolatban felmerülő szakmai segítségnyújtási lehetőségek kapcsán?

3

Ha igen, milyen jellegű ismeretekre tett szert?

4

Hogyan ismerhető fel a gyermekbántalmazás? A különböző életkoroknak van-e szerepe a felismerés szempontjából?

5

Milyen látható verbális jelei lehetnek az érzelmi bántalmazásnak?

6

Lehet-e összefüggés a hátrányos helyzet és a gyermekbántalmazás között?

7

Ön szerint milyen pontokon, milyen helyzetek esetében kell beavatkozni és hogyan?

8

Hogyan kérdez gyerekektől, felnőttektől a konkrét ezzel kapcsolatos feltáró interjúban? Hogyan töri meg a csendet?

9

Mint óvónő (kisgyermeknevelő, védőnő, segítő szolgálat dolgozója) milyen kompetenciával bír egy eset felderítése kapcsán?

10

Volt-e pályafutása alatt bármely jellegű bántalmazással kapcsolatos tapasztalata?

11

Van-e összefüggés a bántalmazás és a gyermek fejlődése között, ha igen milyen?

12

Szakmai szemmel hogyan látják a helyzetüket, mennyire tudnak segítséget nyújtani az érintett személyeknek?

13

Hogyan értékelné a jelzőrendszer működőképességét?

14

Milyen erősségei-javítandó pontjai vannak?

15

Hogyan lehet azt megvalósítani, hogy ezek a helyzetek érzelmileg ne viseljék, meg mint magánszemély?