.

A 15-25 év közötti fiatalok közösségi média használatának szokásai, a FOMO tünetei és detoxikálási technikák az adott korosztályban

Kedves Kitöltő,

Burus Klaudia vagyok az ELTE Emberi Erőforrások tanácsadó mesterszak elsőéves hallgatója. A kérdőív a közösségi média használati szokásait és a FOMO tüneteit vizsgálja.

FOMO: az angol „Fear of Missing Out” kifejezés betűiből tevődik össze, egy mozaikszó, ami magyarul nagyjából annyit tesz „félelem attól, hogy lemaradunk vagy kimaradunk”, ezért állandó kommunikációs felkészültségben élünk: rettegünk attól, hogy a közösségi oldalak nélkül lemaradunk valami fontos eseményről vagy hírről, ezért folyamatosan ellenőrzik a legfrissebb történéseket

Ismerős az érzés, vagy ismersz olyat, aki FOMO-szindrómában szenved? Függőnek érzed magad, vagy szerinted sok embert bekebelez az online világ? Ha 15-25 év közötti fiatal vagy, akkor kérlek szánj 5 percet a kitöltésére. A kérdőív teljesen anonim, egy mini közvéleménykutatáshoz szükséges.

Csak őszintén :)

Segítséged köszönöm!

Biztosított
1

Nemed:

Válasszon egy választ
2

Életkorod:

3

Lakhely:

4

Az alábbiak közül kérlek jelöld, mely közösségi média platformokat használod

Válasszon egy vagy több választ
5

Napi hány órát használod az alábbi platformokat?

Jelöljön ki egy választ minden sorban
6

Legfőképp mire használod a közösségi médiát?

Válasszon egy vagy több választ
7

Az alábbi skálán kérlek jelöld, hogy az adott állítások mennyire igazak a mindennapjaidra

Jelöljön ki egy választ minden sorban
8

Az alábbiak közül szerinted hogyan lehet az internet/közösségi média függőséget kordában tartani vagy elkerülni a FOMO-szindrómát?

Válasszon egy vagy több választ