.
Automatizálás és robotika munkavállalói szemszögből
Üdvözlöm,
Kérem szánjon néhány percet az idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére.
Kezd
Biztosított
Survio
1
Nem
Válasszon egy választ
Férfi
Nő
2
Kor
3
Legmagasabb végzettség
Egyetem / Főiskola
Érettségi
Szakközépiskola
Szakmunkásképző
Általános iskola
4
Milyen ágazatban dogozik?
Szolgáltatás
Ipar
Mezőgazdaság
Adminisztráció, irodai
Bank, biztosítás, bróker
Cégvezetés, menedzsment
Egészségügy, gyógyszeripar
Építőipar, Ingatlan
Értékesítés, kereskedelem
Betanított munka, fizikai munka, segédmunka
Gyártás, termelés
HR, mukaügy
IT, programozás, fejlesztés
Jog, tanácsadás
Közigazgatás
Marketing, PR
Mérnök
Mezőgazdaság, környezet
Művészet
Oktatás, tudomány, kutatás
Pénzügy, könyvelés
Szállítás, beszerzés, logisztika
Ügyfélszolgálat, vevőszolgálat
Vendéglátás, idegenforgalom
Folytatás
5
A munkavégzés során használ számítógépet vagy bármilyen más gépet?
Igen
Nem
Alkalmanként
6
A munkahelyén volt már olyan automatizálás, fejlesztés az elmúlt 5 évben, ami megkönnyítette vagy helyettesítette valakinek a munkáját?
Igen
Nem
7
El tudja képzelni, hogy az Ön munkáját (részben vagy teljesen) 10-20 éven belül automatizálják, vagy robotok, gépek végezzék el?
Igen
Nem
Részben
8
Ön szerint előfordulhat, hogy a technológia fejlődése miatt elveszíti a munkáját?
Igen, nagy az esélye, hogy elveszítem
Nem, mert ezt a feladatot, nem tudják gépekkel elvégezni
Nem, mert a mi cégünknél nem lesz ilyen fejlesztés
Nem biztos, hogy elveszíteném, mert, a munkám során fontos az emberi tényező
Külföldön biztos elfordulhat ilyen, de nálunk talán 100 év múlva...
9
Ha a munkaviszonya megtartása érdekében a munkáltatója lehetőséget adna továbbképzésre, részt venne a képzésen?
Igen
Nem
Talán
10
Elképzelhetőnek tartja, hogy 50-60 év múlva a jelenlegi munkák 80-90%-át automata rendszerek és robotok fogják elvégezni?
Igen
Nem
11
Vásárolna olyan ember külsejű, humanoid robotot, ami többféle házimunkát el tudna végezni Ön helyett?
Igen
Nem
Küldés