.

A mentődolgozók képzési rendszere Magyarországon

Kedves Bajtárs ! 


Kérjük, szánjon néhány percet idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére, amely mentődolgozók oktatásának, továbbkésének a kérdéskörével foglalkozik. Ez a felmérés egy projekt része, amelyben a V4 országok: Szlovákia, Csehország, Magyarország és Lengyelország oktatási, továbbképzési modelljét hasonlítjuk össze a mentőszolgálatokra fókuszálva. Köszönöm, hogy rászánja az idejét. Miroslav Slemenský, paramedikus.



Biztosított
A mentődolgozók képzési rendszere Magyarországon
1

Melyik munkáltatónál dolgozik vagy dolgozott?

Válasszon ki egy vagy több választ
2

Kérjük, adja meg, hány éves szakmai gyakorlattal rendelkezik:

kérlek írj egy számot
3

Kérjük, jelölje meg a mentőszolgálatban betöltött pozícióját:

Válasszon egy vagy több választ
4

Kérjük, egy 1-től 9-ig terjedő skálán értékelje, mennyire elégedett a munkáltatója által szervezett továbbképzésekkel (1 a teljesen elégedetlen, 9 a teljesen elégedett):

5

Kérjük, jelölje meg, hányszor vett részt a munkáltatója által szervezett szakmai továbbképzésen/gyakorlaton pályafutása során

kérlek írj egy számot
6

Kérjük, jelölje meg, hányszor vett részt a munkáltatója által szervezett elméleti oktatási tevékenységen pályafutása során:

kérlek írj egy számot
7

1-től 9-ig terjedő skálán értékelje véleménye szerint az oktatási és képzési tevékenységek megvalósításának jelentőségét az Ön munkájában (ahol az 1 azt jelenti, hogy teljesen felesleges, a 9 pedig teljesen fontos)

8

Kérjük, adja meg, hányszor vett részt szakmai továbbképzésen amit nem a munkáltatója szervezett:

kérlek írj egy számot
9

A munkáltatója által szervezett tevékenységeken kívül milyen oktatási tevékenységeken vesz részt?

Válasszon egy vagy több választ
10

Kérem, egy 1-től 9-ig terjedő skálán értékelje, mennyire elégedett a munkáltatója által szervezetteken kívüli gyakorlati képzési lehetőségekkel/ szakmai továbbképzéssel (ahol az 1 azt jelenti, hogy teljesen elégedetlen vagyok, a 9 pedig azt, hogy teljesen elégedett vagyok):

11

Kérem 1-től 9-ig terjedő skálán értékelje az Ön saját szakmai felkészültségét/tudását tömeges balesetek ellátása esetén a sérültek triázsára fókuszálva (ahol az 1 azt jelenti, hogy nem rendelkezem ismeretekkel, a 9 pedig azt, hogy kiváló ismeretekkel rendelkezem ezen a területen).

12

Kérem, fejezze ki egy 1-től 9-ig terjedő skálán, hogy mennyire érzi magát kellően képzettnek a kritikus állapotú betegek prehospitális ellátásában a gyakorlatban (ahol az 1 azt jelenti, hogy nagyon sok képzésre van szükségem, a 9 pedig azt, hogy kiváló ismeretekkel rendelkezem ezen a területen).

13

Kérem 1-től 9-ig terjedő skálán értékelje az Ön saját szakmai felkészültségét/tudását tömeges balesetek ellátása esetén (ahol az 1 azt jelenti, hogy nem rendelkezem ismeretekkel, a 9 pedig azt, hogy kiváló ismeretekkel rendelkezem ezen a területen).

14

Tapasztalt-e olyan helyzetet a szakmája gyakorlása során, amikor közvetlenül a gyakorlatban hiányosnak érezte az ismereteket és készségeket ( ha igen, mi volt az a helyzet, pl. újraélesztés, kritikus állapotú gyermek, masszív vérzés kezelése stb.) igen, ezekben a helyzetekben: b, nem

Válasszon egy választ
15

Tapasztalt-e olyan helyzetet szakmai pályafutása során, amikor közvetlenül a gyakorlatban érezte a tudás és a készségek hiányát ( ha igen, kérjük, adja meg, hányszor)? a, igen, kérjük, adja meg hányszor: b, nem

Válasszon egy választ
16

Abban az esetben, ha a gyakorlata során tapasztalt olyan helyzetet, amelyben készségek és tudás hiányát érezte , később rájött-e, hogy hol hibázott, és azonosította-e az oktatási rendszerből származó hiányosságokat?

Válasszon egy választ
17

Próbálja megbecsülni, hogy Magyarországon az Ön szakmájára összpontosító egész életen át tartó tanulás hány százaléka (%) biztosította Önnek reálisan azt a hozzáadott értéket, amit az ilyen tanulásnak hoznia kellene?

Írd a számot
18

Mi a fő szempont az Ön szakmájában a továbbképzés kiválasztásakor?

Válasszon egy vagy több választ
19

Kérem, értékelje egy 1-től 9-ig terjedő skálán a Magyarország területén meglévő mentőtisztek továbbképzési lehetőségeinek(worshop, konferenciák, tanfolyamok) színvonalát az Ön tapasztalatai alapján (ahol az 1 azt jelenti, hogy teljesen elégedetlen vagyok, a 9 pedig azt, hogy teljesen elégedett vagyok):

20

Kérem, értékelje 1-től 9-ig terjedő skálán, hogy az Ön véleménye szerint mennyire fontos a mentődolgozók elméleti és gyakorlati továbbképzése Magyarországon (ahol az 1 azt jelenti, hogy teljesen felesleges és a 9 azt jelenti, hogy teljesen fontos):

21

Kérjük, értékelje 1-től 9-ig terjedő skálán, hogy mennyire ismeri a mentőtisztek továbbképzésési lehetőségeit, annak működését és struktúráját Magyarország területén (ahol az 1 azt jelenti, hogy nem ismerem, a 9 pedig azt, hogy kiválóan ismerem):

22

Kérjük, fejtse ki véleményét egy 1-től 9-ig terjedő skálán, hogy Ön szerint a mentőtisztek/mentődolgozók továbbképzésének és képzésének rendszere Magyarország területén magas színvonalon működik-e (ahol az 1 azt jelenti, hogy az oktatás jelentősen javítandó, a 9 pedig azt, hogy az oktatás magas színvonalon működik).

23

1-től 9-ig terjedő skálán értékelje van-e lehetőség a szakmában virtuális valóság által továbbképződni bármelyik oktatási szinten, pregraduális, posztgraduális (ahol az 1-es azt jelenti, hogy nincs ilyen lehetőség, 9-es több lehetőség is van.)

24

Honnan rendelkezik ismeretekkel és információkkal a mentőtisztek továbbképzéséről, annak működéséről és struktúrájáról?

Válasszon egy vagy több választ
25

Az alábbi oktatási módszerek közül melyiket fogadná szívesen szakmai tudása fejlesztése érdekében:

Válasszon egy vagy több választ
26

Személyes tapasztalatai vagy elméleti ismeretei alapján van-e olyan gyakorlati javaslata, amely pozitív hatással lehet a mentőszolgálat tagjainak/mentődolgozók képzésének és oktatásának javítására Magyarországon?