1. Zgłaszaj wszystkie zdarzenia mogące zagrozić pacjentowi.
2. Ważne jest analizowanie zdarzeń z zespołem.
3. W stosownym przypadku włącz pacjenta , a także członków jego rodziny.
4. Rejestruj zdarzenia niepożądane zgodnie z instrukcją do polityki zarządzania jakością, bezpieczeństwem pacjenta w zakładzie
5. Zgłoszenie powinno obejmować : opis zdarzenia, rodzaj zagrożenia, przyczynę zdarzenia, ocenę skuteczności .
6. Podanie danych zgłaszającego nie jest obowiązkowe.
7. Personel otrzymuje informacje zwrotną odnośnie potwierdzenia ich zgłoszenia i wyjaśnienia wszelkich koniecznych informacji szczegółowych.
8. Raport sporządzony z danego zdarzenia niepożądanego jest dostępny dla personelu zakładu.