.

Hibaelemzés_ Baja_9.évf.

Üdvözlöm,

Kérem szánjon néhány percet az idejéből az alábbi kérdőív kitöltésére.

Biztosított
1

Te mit nevezel hibának, amikor idegen nyelven kommunikálsz (írásban vagy szóban)?

2

Milyen hibákat tartasz súlyosnak az idegen nyelven folytatott szóbeli kommunikáció során?

Válasszon egy vagy több választ
3

Milyen hibákat tartasz súlyosnak az idegen nyelvi írásbeli kommunikáció során?

Válasszon egy vagy több választ
4

Szerinted szükség van a hibák kijavítására?

Válasszon egy választ
5

Írásbeli produktumaidat ki javítja és hogyan?

Válasszon egy vagy több választ
6

Visszakapod-e javításra a kijavított dolgozatodat, fogalmazásodat?

Válasszon egy választ
7

Látod-e ennek értelmét?

Válasszon egy választ
8

Számít-e neked, hogy milyen színnel (piros/zöld/egyéb) javítja a tanár/nő a dolgozataidat, fogalmazásaidat?

Válasszon egy választ
9

Miért számít a javítószín? /Miért nem számít a javítószín?

10

A szóbeli kommunikációban, amikor valamiről bővebben, hosszabban kell beszélned, melyik javítási módot preferálod?

Válasszon egy vagy több választ
11

Mi zavar/frusztrál téged a legjobban a hibáid javítása közben? (legyen szó az osztálytársról vagy a tanárról)

12

Tapasztalatod alapján van-e kölcsönhatás az anyanyelv tanulása és az idegen nyelv tanulása között?

Válasszon egy választ
13

Hogyan befolyásolja az anyanyelvi tudás az idegen nyelv tanulását?

14

Milyen nyelvet tanulsz első idegen nyelvként?

Válasszon egy választ
15

Hasznosak-e számodra a lap szélére írt javítási kódok/jelek?

Válasszon egy választ
16

Mit javasolnál a tanáraidnak, hogy mire figyeljenek különösen a hibák javítása, elemzése/megbeszélése során? (írásbeli és/vagy szóbeli)