.

Tápszeres táplálás

Jó napot,

kérem töltse ki ezt az 5-10 percig tartó kérdőívet.

Biztosított
1

Az Ön életkora

2

Az Ön legmagasabb iskolai végzettsége

3

Részt vett-e szülésfelkészítő tanfolyamon?

4

Volt-e szó a tápszeres táplálásról, szoptatásról a szülésfelkészítő tanfolyamon?

5

A szülés előtt hogyan tervezte táplálni a babáját?

6

Kap-e a baba anyatejet valamilyen formában?

7

Önt szoptatta az édesanyja?

8

Van a családban másik, tápszeresen táplált baba?

9

A családban élő gyermeket/gyermekeket hogyan táplálta az édesanyjuk?

A családban élő, nem Ön által szült gyerekekre vonatkozik a kérdés: unokatestvérek, egyéb fiatalabb rokonok.
10

A tápszerre való áttérés fő okai:

Több választ is megjelölhet
11

Amennyiben az anyai alapbetegséget jelölte meg, kérem írja le, hogy melyik betegségről van szó!

(Ha nem volt, kérem írja NEM)
12

Amennyiben az elégtelen tejmennyiség volt az ok, kérem írja le, hogy mik voltak ennek a jelei!

(Ha nem volt, kérem írja NEM)
13

Amennyiben gyógyszerszedés miatt függesztette fel a szoptatást, kérem írja le a készítmény nevét!

Amennyiben nem ez volt az ok, kérem írja: NEM.
14

Amennyiben az "Elment a tejem." választ jelölte meg, kérem írja le, hogy mik voltak ennek a jelei, és a babája mennyi idős volt ekkor.

Amennyiben ez Önre nem vonatkozik, kérem írja: NEM
15

A volt-e szülés után közvetlenül olyan időszak, amikor zavartalanul, bőrkontaktusban lehetett a babájával legalább 45-50 percen keresztül?

16

Volt-e Önnek a mellével valamilyen kezelést igénylő problémája?

Több választ is megjelölhet
17

Az első napokban segítettek-e mellre tenni a kisbabát?

18

Az úgynevezett előtejet (kolosztrumot) megkapta-e a kisbaba az első napokban?

19

A kórházban kapott a baba tápszert?

20

Használnak játszó/nyugtató cumit?

question image
21

Ismeri-e a következő eszközöket?

Jelöljön ki egy választ minden sorban!
22

Ismeri az IBCLC-k intézményét?

Nutriklub tanácsadók, Beba tanácsadók stb. nem tartoznak ide.
23

Hallott a laktációs (szoptatási) szaktanácsadókról?

Nutriklub tanácsadók, Beba tanácsadók stb. nem tartoznak ide.
24

Konzultált-e egyéb tanácsadóval a baba táplálásával kapcsolatban? Például Nutriklub tanácsadók, Beba tanácsadók stb. Ha igen, kérem nevezze meg a céget!

25

Ismeri-e az anya a kötődő mesterséges táplálást?

26

Hallott-e Ön az e-lactancia.org oldalról

27

Van-e segítsége a gyermek gondozásában, házimunkában?

Többet is megjelölhet.
28

Kapott-e valakitől a családban tanácsot a baba táplálásával kapcsolatban?

Többet is megjelölhet.
29

Az alábbi kérdések a szoptatással kapcsolatosak, ám fontos számomra a tápszerrel tápláló anyák véleménye a témában!

Mit gondol? Ön szerint igazak a következő állítások?
30

Mit gondol? Ön szerint igazak a következő állítások?

31

Érte Önt bármilyen negatív élmény amiatt, mert tápszeresen táplálja a babáját?

Kérem röviden írja le!
32

Érezett-e Ön megkönnyebbülést, amikor a tápszeres táplálást választotta?

1 -egyáltalán nem, 5- nagyon
33

Érezett-e Ön bűntudatot amikor a tápszeres táplálást választotta?

1- egyáltalán nem, 5 - nagyon
34

Érezett-e Ön büszkeséget, amikor a tápszeres táplálást választotta?

1- egyáltalán nem, 5-nagyon
35

Érezett-e Ön szégyent, amikor a tápszeres táplálást választotta?

1- egyáltalán nem, 5- nagyon
36

Ha van esetleg bármilyen tapasztalat, élmény vagy vélemény amit szívesen megosztana velem, hogy kutatásommal segíthessem a tápszert választó anyákat, akkor kérem röviden írja le.

Köszönöm szépen, hogy időt szánt rám!