.
Milyen egy jó tanár?
Tisztelt Uram vagy Hölgyem,
Kérem, szánjon néhány percet az idejéből
az alábbi kérdőív kitöltésére.
Kezd
Biztosított
Survio
Kérdőív létrehozása
1
Milyen tanintézményben jársz?
Válasszon egy választ
Általános iskola
Középiskola
Egyetem
2
A pedagógus kötelezettsége a diákokat pályaválasztás előtt felvilágosítani a további tanulási lehetőségekről, illetve segíteni abban, hogy milyen utat válasszanak maguknak?
Válasszon egy vagy több választ
Véleményem szerint egy tanárnak ez a munkájához tartozik. Aki nem teszi ezt, nem végzi megfelelőképpen a munkáját.
A tanár nem köteles erre, minden diák el tudja dönteni egyedül, hogy mit és hol tanuljon tovább.
A pedagógus nem köteles a diákot útbaigazítani a tanulási lehetőségekről, de egy jó tanár beszél ezekről
3
Mi a tanár feladata?
Válasszon egy vagy több választ
Megtartani az órát, leadni a leckét, úgy, ahogyan a könyvekben le van írva a tananyag.
Nevelni az életre és lelki táplálékkal feltölteni a diákokat.
Hivatásaként tanítja a diákot.
4
Szeretem azt a tanárt, aki:
Válasszon egy vagy több választ
Gondot visel a diákok lelki és fizikai épségéről
Kirándulásokat szervez
Jó humorérzékkel rendelkezik
Szigorral és komolysággal fegyelmezi az osztályt
Képes csendet tartani egész óra alatt
5
A kedvenc tanárom:
Válasszon egy vagy több választ
Motivált akkor is, mikor nehezen mentek a feladatok és elcsüggedtem
Érdeklődéssel viszonyul az osztályközösséghez
Szigorúsággal érte el azt, hogy tanuljak, és ez eredményes volt számomra, mert sikereket értem el
Megtanított értékelni önmagamat
Engedékeny volt és nem kérte szigorúan az anyagot
6
Szerintem ez/ezek a legfontosabb dolgok, amire egy pedagógus megtanít:
Válasszon egy vagy több választ
Az őszinteségre
Becsületes munkára
Elfogadni egymást
Racionális gondolkodásra
Felismerni a hibáinkat
A nehéz helyzetek kezelésére
Csak a tantárgyat kell megtanítania
Más...
7
Az iskola számomra:
Válasszon egy vagy több választ
Egy épület, ahová minden nap kedvetlenül megyek, csupán kötelezettségből
A barátokat jelenti
Lehetőség tanulni és fejleszteni ismereteimet, képességeimet
Emberi kapcsolatokat jelent
Bántó közeg, ahol nem érzem jól magam
A második otthonom
Az a hely, ahová minden nap szívesen megyek
Más...
8
A tanárok elvárásai a következő érzelmeket váltják ki belőlem:
Válasszon egy vagy több választ
Szorongás
Energikusság
Stressz
Kíváncsiság
Feszültség
Optimizmus
Lelkesedés
9
Hogyan kezeli egy jó tanár az osztály huncut diákjait?
Válasszon egy vagy több választ
Az igazgatóhoz küldi
Négyszemközt megbeszéli vele a probléma forrását
Kicsúfolja
Más...
10
Fontos, hogy egy tanár az osztály igényeit szem előtt tartva haladjon az anyaggal?
Válasszon egy választ
Igen, mert mindenki nem tud gyorsan haladni
Nem, mert a legfontosabb a leckékkel való haladás
11
Mit tesz egy jó tanár, hogyha észrevesz egy puskázó diákot?
Válasszon egy vagy több választ
Rögtön ad egy egyest
Először figyelmezteti, majd ha nem használ, akkor cselekszik
Megveregeti a vállát a felmérő után
Más...
12
Egy tanár a jegyei alapján ítél meg egy diákot?
Válasszon egy választ
Igen, mert ez mutatja be egy diák személyiségét
Nem, mert egy diák lehet az iskolán kívüli tevékenységekben is jeles
13
Hogyha egy tanuló sikert ér el egy iskolán kívüli versenyen, amely nincsen kapcsolatban a tanár tantárgyával, meg kell dicsérje őt?
Válasszon egy választ
Nem, mert nem az a szakterülete
Igen, mert meg kell erősítse, hogy nemcsak az iskolai eredmények számítanak az életben
14
Szükséges-e, hogy egy tanár segítsen a társaságba való beilleszkedésben?
Válasszon egy választ
Szerintem nem fontos. Lényeg, hogy jól leadja az anyagot
Szerintem igen, sokat segíthet a fejlődésben
15
Egy jó tanárnak is van "kiskedvence" az osztályaiban, vagy ugyanúgy kellene viszonyuljon mindenkihez?
Válasszon egy választ
Van, és ez így van rendjén.
Van, sajnos.
Nincs, de ha lenne sem zavarna.
Nincs, ugyanúgy viszonyul mindenkihez.
16
Szerinted mennyire szükséges egy tanár által elfogadni más tantárgyak fontosságát, esetleg azok felsőbbrendűségét a sajátjával szemben?
Válasszon egy választ
Muszáj
Eléggé szükséges
A jó tanár kérdés nélkül belátja
A jó tanár nem látja be
Nincs ilyesfajta fontossági sorrend, minden tantárgy ugyanolyan fontos
17
Ha a tanár egy fárasztó időszak után vagy csak spontán lazább órát tart, az hogyan hat a diákok által róla alkotott képre?
Válasszon egy választ
Pozitívan, építve azt
Negatívan, lefokozóan
Semlegesen, nincs nagy szükség rájuk
18
A szabad foglalkozás, egyéb tantárgyakból való készülés egy adott tanár óráján, amennyiben jól haladtak már, vagy esetleg már befejezték az anyagot:
Válasszon egy vagy több választ
Pozitívum, a vizsgatantárgyak gyakorlása azokkal szemben, amelyek nem kerülnek számonkérésre vizsga keretein belül, az előrehaladás lehetőségét kínálja
Negatívum, minden esetben az órai tevékenység csakis az adott tantárggyal kapcsolatos lehet
Nem szükséges hasonlóra engedélyt adni
Más...
19
Szerinted mennyire fontos, hogy a tanárnak humorérzéke legyen?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
20
Szerinted mennyire fontos, hogy a tanár türelmes legyen a diákokkal szemben?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
21
Szerinted mennyire fontos, hogy a tanár szigorú legyen az órákon?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
22
Szerinted mennyire fontos a kölcsönös tisztelet a tanár és a diák közt?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
23
Szerinted mennyire fontos, hogy egy tanár bátorítsa a diákok közötti versengést?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
24
Szerinted mennyire fontos, hogy egy tanár ösztönözze a diákok közötti együttműködést?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
25
Szerinted mennyire fontos, hogy egy tanár jól elmagyarázza a tananyagot?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
26
Szerinted mennyire fontos, hogy jó hangulat legyen az órákon?
0
Nem fontos
Fontos
Ok
27
Hálás vagyok a tanáromnak, amiért megtanított:
28
Egy mondat, amit egy kedves tanáromtól hallottam és motivált engem:
Küldés
Készítsen kérdőívet