.

SMART EDUCATION for INDUSTRY 4.0

Niniejsza ankieta jest częścią procesu diagnostyczno-analitycznego służącego „Analizie zakresu kompetencyjnego Centrum Kompetencji SEI 4.0 (SEI 4.0) w różnych wariantach sprzętowo-narzędziowych” na potrzeby złożenia studium wykonalności Projektu Strategicznego dla Województwa Podlaskiego „SMART EDUCATION for INDUSTRY 4.0 – Wzrost jakości kształcenia zawodowego na rzecz branży metalowo-maszynowej”.

Celem ankiety jest zbadanie zapotrzebowania na poszczególne kompetencje w zawodach niezbędnych do przygotowania kadr na potrzeby funkcjonowania branży metalowo-maszynowej. 

Zabezpieczony
SMART EDUCATION for INDUSTRY 4.0
1

Nazwa firmy

2

Jakie są Pana/Pani zdaniem najważniejsze wyzwania dla rozwoju przedsiębiorstw w kierunku stosowania nowoczesnych systemów produkcyjnych?

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
3

Jakie są Pana/Pani zdaniem najważniejsze wyzwania dla rozwoju przedsiębiorstw w kierunku nowoczesnych technologii wytwarzania?

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
4

W jakich zawodach poszukuje Pan/Pani pracowników, a nie można ich znaleźć na lokalnym rynku pracy lub ich kompetencje w tym zakresie są niewystarczające?

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
5

Ilu pracowników zamierza Pan/Pani zatrudnić w swoim przedsiębiorstwie w ciągu najbliższych 12 miesięcy oraz w dłuższej perspektywie (powyżej 12 miesięcy) w danym zawodzie (jeśli nie poszukujecie Państwo w danym zawodzie proszę wpisać 0):

Wypełnij wszystkie pola
6

Jakie deficyty kompetencyjne zauważacie Państwo wśród kandydatów do pracy w wyżej wymienionych zawodach:

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
7

W jakich zawodach widzi Pan/Pani konieczność pilnej zmiany w systemie kształcenia szkolnictwa branżowego:

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
8

Jakie widzi Pan/Pani największe niedoskonałości w dotychczasowym systemie kształcenia na potrzeby branży metalowo-maszynowej w regionie:

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi

KOM w ramach projektu strategicznego dla województwa podlaskiego planuje uruchomienie sieci Centrów Kompetencji Smart Education for Industry 4.0 (SEI 4.0), pozwalających na podniesienie jakości kształcenia na potrzeby branży metalowo-maszynowej. Projekt polega m.in. na uruchomieniu w szkołach branżowych zaawansowanych technologicznie pracowni kształcenia praktycznego (m.in. tokarki/ frezarki CNC, robot KUKA, spawanie AR). Celem projektu jest zagwarantowanie dla przedsiębiorstw branży metalowo-maszynowej w krótkim czasie dostępu do kadr charakteryzujących się wystarczającym poziomem kompetencji do obsługi nowoczesnego procesu wytwarzania.

9

W jakim zakresie od 1 do 5 oceniacie Państwo zasadność uruchomieniem Centrum Kompetencji SEI 4.0 w szkołach branżowych w regionie jako instrument zwiększenia podaży odpowiednio wykwalifikowanych kadr w sektorze?

Wybierz jedną odpowiedź
10

Proszę wskazać lokalizację - miejscowość/szkołę, w której z Pana/Pani punktu widzenia byłby najlepszym miejscem do uruchomienia Centrum Kompetencji SEI 4.0 dla Pana/Pani firmy i innych podobnych firm z branży zlokalizowanych w powiecie/regionie?

11

Jaki jest Pana/Pani poziom gotowości do oddelegowania pracownika na część etatu lub w innej formule do kształcenia praktycznego w szkole branżowej I i II stopnia w ramach laboratorium SEI4.0:

Wybierz jedną odpowiedź
12

Jaki jest Pana/Pani poziom zainteresowania podnoszeniem kompetencji swoich pracowników w oparciu o wykorzystanie potencjału laboratorium SEI4.0 uruchomionych w przyszłości w szkołach branżowych z regionu:

Wybierz jedną odpowiedź
13

Jakie widzi Pan/Pani największe korzyści z uruchomienia Centrum Kompetencji SEI 4.0 w szkołach branżowych w regionie:

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
14

Jakie widzi Pan/Pani ewentualne trudności w uruchomieniu Laboratorium SEI 4.0 i efektywnym procesie kształcenia w szkołach branżowych w regionie:

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi
Dziękujemy za poświęcony czas i udzielone odpowiedzi.
Udostępnij ankietę i pomóż uzyskać więcej odpowiedzi.