Format i rozwój scenariuszy filmowych w Polsce.

Szanowne scenarzystki, producentki i reżyserki wszystkich form filmowych,

Szanowni scenarzyści, producenci i reżyserzy wszystkich form filmowych,

proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie tego kwestionariusza. Przygotowuję pracę doktorską na Uniwersytecie we Wrocławiu p.t.:

„Format scenariusza filmowego w Polscei analiza oprogramowania scenopisarskiego”

Od ponad jedenastu lat Polski Instytut Sztuki Filmowej finansuje prace scenariuszowe, nie tylko udzielając scenarzystom stypendia, ale także współfinansując prace literackie związane z rozwojem projektów filmowych, w tym w zakresie konsultacji i tak zwanego „scripts doctoringu”.

Planowana jest rezygnacja z udzielania stypendiów scenopisarskich i sukcesywnie ogranicza się proporcjonalną ilość środków alokowanych na potrzeby rozwoju projektów filmowych.

Dlatego też w jednym z rozdziałów mojej pracy chciałbym przeanalizować zmiany dokonywane w pierwszych wersjach scenariuszy w trakcie tak zwanego okresu rozwoju scenariusza i inne aspekty z tym związane aby udowodnić, iż zmiany w tych programach nie przysłużą się polskiej kinematografii.

Analiza polskich scenariuszy filmowych z ostatnich lat wskazuje, że scenarzyści coraz częściej sięgają po dostępne na rynku narzędzia do edycji scenariuszy i korzystają z oprogramowania scenopisarskiego. Chciałbym uporządkować wiedzę na ten temat i dogłębnie przeanalizować dostępne programy, aby pomóc scenarzystom w ich wyborze.

Chciałbym po obronie pracy doktorskiej opublikować ją w formie książki, tak, aby ta wiedza była ogólnie dostępna dla producentów i scenarzystów. W ramach wdzięczności za poświęcony czas jeden egzemplarz opracowania, w przypadku jego wydania, prześlę na Państwa adres.

Dlatego proszę o podanie danych kontaktowych i nie traktowanie ankiety, jako anonimowej.

Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc,

Arkadiusz Wojnarowski

Rozpocznij ankietę teraz