.

BÖLCSŐK - endometriózis, meddőség, trauma feldolgozás

Biztosított

Kedves Hölgyek!

Az Endometriózis Támogató Csoport tagja vagyok már egy ideje és szeretném a segítségeteket kérni a doktori mestermunkám elkészítéséhez.

Képzőművész vagyok. Doktori mestermunkámban a meddőség témakörét és az ezzel járó traumatizált helyzetet szeretném feldolgozni a következő önálló kiállításom alkalmával, mely deszakralizált térben kerül elsőként bemutatásra, a szlovák komáromi Limes Galériában, 2018. május 18. - június 20. között. Természetesen anonym a gyűjtés feldolgozása, a történeteket vizuális- és zenei (hanginstalláció) műfajban is megjelenítenénk. Munkámmal szeretném felhívni a figyelmet az endometriózisban szenvedő nőkre (hiszen Szlovákiában szinte alig foglalkoznak ezzel a témával és nincs is ehhez kapcsolatos közösségi fórum sem), ugyanakkor rámutatnék a betegséggel kapcsolatos meddőség problémájára. A téma kutatásához az endós zárt csoportunkban tartanék felmérést, a válaszok nagy segítséget jelentenének a munkám valós kivitelezéséhez, életszerű adatokkal, válaszokkal, tapasztalatokkal. Arra kérnélek szépen Benneteket, aki érintett a témában, legyen olyan kedves a válaszát elküldeni a kérdőívben, melyet pszichológus szakember segítségével ellenőriztettem.

Előre is köszönöm a segítséget és a bizalmas válaszokat. Baráti üdvözletem:

Mayer Éva Munkácsy-díjas képzőművész, egyetemi oktató

1

Le tudnád-e írni azt az érzést - amit akkor éreztél -, amikor közölték Veled (vagy tudatosítottad az magadban az évek során), hogy nagyon nehezen, vagy talán soha nem lehet gyermeked?

2

Milyen lépéseket tettél annak érdekében, hogy egyszer mégis édesanyává válhass?

3

Ki mit tanácsol segítségként? Milyen útbaigazítást kaptál másoktól?

4

Ha nem okoz gondot, megosztanád, hogy melyek voltak a legsötétebb gondolatok, melyeket a meddőséggel kapcsolatban éreztél (magaddal vagy másokkal kapcsolatban - irigység, elkeseredettség, nincs értelme az életnek, vajon elhagy-e a férjem, stb.)?

5

Éreztél-e bűntudatot amiatt, hogy valamit rosszul tettél az életedben? (pl.: nem volt megfelelő az életviteled) Valamit másképp cselekednél, ha újrakezdhetnéd?

6

Milyen érzéseid voltak a meddőséggel kapcsolatban, hogy látod ezt most xy év elteltével?

7

Ki vagy mi adott erőt ahhoz, hogy e személyes traumád után értelmét érezd újra az életednek, hogy folytatni tudd azt? Mikor érezted, hogy “tovább tudsz lépni”?

8

Mikor érezted (érzed-e egyáltalán), hogy a trauma megerősített, “új emberré” váltál? Változtak-e interperszonális (másokkal való) kapcsolataid és milyen módon? Változott-e életszemléleted? Milyen személyiségváltozást észleltél magadon?

9

Mi segített a feldolgozásban? Mik segítettek számodra a megbékélésben, a gyógyulásban, a felépülésben a gyermektelenség feldolgozása kapcsán?

10

Mikor döntenél úgy, vagy döntöttél úgy, hogy ha vérszerinti édesanyja nem lehetsz a gyermekednek, szívszerinti még igen? Elgondolkodtál az örökbefogadáson, vagy már örökbefogadó szülő vagy?

11

Emelkedettebb, esetleg spirituálisabb irányt vett-e az életed ezután? Hogy alakult a történtek után a hittel való kapcsolatod?

12

Értelmezted-e a traumát tágabb perspektívából? Mit csinálsz azóta másképpen az életedben?

Könnyű kérdőívet létrehozni ingyen ✓ A Survio segít Önnek.
Könnyű kérdőívet létrehozni ingyen ✓ A Survio segít Önnek.
Könnyű kérdőívet létrehozni ingyen ✓ A Survio segít Önnek.
Könnyű kérdőívet létrehozni ingyen ✓ A Survio segít Önnek.