Dogoterapia w autyzmie
Celem prowadzonego badania ogólnopolskiego jest zebranie i analiza danych dotyczących: realizowanych form dogoterapii w rehabilitacji dzieci z ASD, dostrzegalnych przez rodziców efektów terapii z udziałem psa, oceny skuteczności dogoterapii w rehabilitacji dzieci z ASD, dostępności w Polsce tej metody wspierania rozwoju dzieci oraz identyfikacji występujących barier utrudniających korzystanie z dogoterapii.
W kwestionariuszach pytamy min. o motywację do uczęszczania z dzieckiem na zajęcia, częstotliwości i formy realizowanych zajęć, obserwowalne przez Państwa w zachowaniu dziecka efekty podejmowanej terapii, ocenę jej skuteczności. Część pytań jest poświęcona zagadnieniom związanym z diagnozą ASD, stosowanymi dotychczas formami terapii oraz towarzyszącym autyzmowi innym zaburzeniom. Interesują nas także postawy dzieci w stosunku do zwierząt.
W kwestionariuszach termin dogoterapia jest stosowany zamiennie z określeniem terapia kontaktowa, które jest traktowane jako synonim.
Kwestionariusz składają się z kilkunastu pytań . Jest podzielony na kilka części. Ich wypełnienie zajmie Państwu około 20 minut
Zebrane dane posłużą tylko i wyłącznie do celów badawczych.
Jeśli mają Państwo sugestie lub pytania związane z przeprowadzanym badaniem proszę o przesłanie korespondencji na adres: bartosz.nowak@sd.psych.pan.pl