Eszközrendszer feltérképezése a családon belüli bántalmazás témakörében, a bántalmazó magatartású kliensre fókuszálva

Tisztelt Hölgyem / Uram,


Kutatásomat, mint a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar, Klinikai Szociális Munka Mesterképzés hallgatója végzem. A kutatás témaköre a családon belüli bántalmazás körét érinti, azon belül a bántalmazó magatartású klienssel való munkára fókuszál. A vizsgálat központi eleme, hogy feltárjuk a szakemberek által használt eszközrendszert a bántalmazó klienssel végzett szociális segítő munka vonatkozásában.

Nem titkolt célunk, hogy a szakemberek számára közkinccsé tegyük a kutatás során feltárt ismereteket, annak elméleti és gyakorlati vonatkozásait. 

A vizsgálatban való részvétel önkéntes, és anonim, ami azt jelenti, hogy az Ön válaszai név és egyéb személyes adatok nélkül kerülnek feldolgozásra. A kutatás sikere érdekében, kérem őszinte véleményét és válaszait. Az Ön által megadott válaszokat, csak kutatási célra fogjuk felhasználni.

A kutatásban való részvételét előre is köszönöm.

Tisztelettel: Szász Sarolta


Biztosított
Eszközrendszer feltérképezése a családon belüli bántalmazás témakörében, a bántalamzó magatartású kliensre fókuszálva
1

Az Ön neme:

Válasszon egy választ
2

Az Ön lakóhelye:

Válasszon egy választ
3

Az Ön legmagasabb iskolai végzettsége:

Válasszon egy választ
4

Munkaköre:

Válasszon egy választ
5

A családon belüli bántalmazás vonatkozásában felhalmozott ismeretanyagunk segítik a szakemberek munkáját. Az Ön véleménye szerint, kellő tudás és eszközrendszer áll a rendelkezésére, ami segíti az Ön munkáját?

Válasszon egy választ
6

A családon belüli bántalmazás esetén több jelzőrendszeri taggal állunk kapcsolatban. Közülük kiemelten fontos a rendőrséggel való kapcsolatunk, ha családon belüli erőszakról beszélünk. Az Önök területén milyen szakmaközi egyeztetések történnek a családon belüli bántalmazás vonatkozásban a rendőrséggel?

Válasszon egy vagy több választ
7

Előfordul, hogy az első kapcsolatfelvétel során a bántalmazó Önnel szemben is ellenséges, agresszív és félelemkeltő. Hogyan készül a következő találkozásra?

Válasszon egy vagy több választ
8

Sok esetben a bántalmazó maga is bántalmazó családban nőtt fel, vagy több traumát is átélt életében. Ahhoz, hogy Ön megfelelő segítséget adjon, és hogy ehhez a megfelelő eszközöket sorakoztassa fel, fontosnak tartja a traumák és elakadások feltárását?

Válasszon egy vagy több választ
9

Ismeri Ön a Traumatudatos és a Trauma központú elméleteket?

Válasszon egy választ
10

Folytassa kérem a mondatot: Megítélésem szerint...

Válasszon egy vagy több választ
11

Sok esetben nyújthatnak hasznos segítséget, előre megszerkesztett tájékoztató anyagok. Használ Ön prevenciós céllal eszközöket családon belüli bántalmazás felmerülése, kialakulása eseteiben?

Válasszon egy választ
12

A prevenciós tevékenység széles körben hatásos segítséget nyújt. Jelenlegi tudásunk alapján olyan érzések miatt, mint a szégyen és a bűntudat, a gyerekek nem mernek vagy nem tudnak segítséget kérni. Esetleg nincsennek is tisztában a helyzetükkel, csak érzik, hogy „valami nem oké”. Az elsődleges prevenciós munkát a családon belüli bántalmazás kapcsán hogyan támogatják az Ön területén?

Válasszon egy vagy több választ
13

Önnek milyen eszközei és/vagy jó gyakorlatai vannak a bántalamzó klienssekkel végzett szociális munka vonatkozásában?

14

A téma kapcsán milyen jó gyakorlatokat ismer, amiket az Ön településén/ intézményében használnak családon belüli bántalmazás esetén?

15

A téma kapcsán ismer olyan jó gyakorlatot, ami forráshiány vagy egyéb más probléma miatt nem elérhető az Ön településén/ intézményében?

Köszönöm válaszait!