Major Sári vagyok, 12.-es tanuló. Kérlek az alábbi kérdőív kitöltésével segítsd az etika érettségim elkészülését.
A státuszszimbólum olyan vagyontárgy, külsőség, ami a birtokosának a társadalomban vagy egy kisebb csoportban betöltött kiemelkedő helyzetét jelzi, illetve a birtokosa azt igyekszik vele nyilvánvalóvá tenni. A státuszszimbólumok általában drága, vagy ritka, nehezen elérhető, megszerezhető dolgok, de bármi megfelelő lehet, ami magára vonja a státusszal rendelkezők figyelmét.
Véleményed szerint a te korosztályodban az alábbi dolgok mennyire számítanak státuszszimbólumnak?